Občinsko za st. in ml. učence/ke

V ponedeljek, 9. 5. 2016, je na ljutomerskem stadionu potekalo medobčinsko tekmovanje v atletiki. Takšna tekmovanja so za učence še posebej zanimiva in drugačna, kajti nastopajo individualno in njihov končni rezultat pogojujejo lastne sposobnosti, cilji, želje, znanje in nenazadnje tudi športna sreča. Po številu udeleženih tekmovalcev, zbralo se jih je 147, je to največje šolsko tekmovanje na območju Prlekije, kjer je med drugim poudarjeno druženje in spoznavanje učencev z vrstniki. Tekmovalci/ke so se v ugodnih vremenskih razmerah pomerili v temeljnih atletskih disciplinah in zastopali različne osnovne šole iz Ljutomera, Veržeja, Male Nedelje, Stročje vasi, Cezanjevcev, Razkrižja in Križevcev. Domači učenci se lahko pohvalijo s številnimi stopničkami na tekmovalnem odru, lepo bero dosežkov pa so dopolnili tudi z ostalimi pohvale vrednimi rezultati. Za nasvete, napotke in motivacijo med nastopom sta poskrbela mentorja Slavko Voršič in Aleksander Gracin. Najboljša dva tekmovalca iz vsake discipline sta si zagotovila nastop na področnem tekmovanju v Murski Soboti.