Področno za učence U14

Z 2. mestom na občinskem tekmovanju v malem nogometu, ki še zagotavlja napredovanje na področno tekmovanje, so starejši učenci v četrtek, 13.1.2015, na OŠ Murska Sobota I po sistemu vsak z vsakim igrali z ostalimi pomurskimi šolami. Nastopile so šole iz Gornje Radgone, Murske Sobote, Srednje Bistrice in Ljutomera. Slednja je v prvi tekmi proti OŠ Murska Sobota I s številnimi streli v okvir vrat okovala nasprotnike, ti pa so z redkimi protinapadi ujeli nezbranost vratarja in izkoristili ponujene priložnosti, ter si zagotovili zmago. V nadaljevanju tekmovanja je taktika Ljutomerčanov proti ostalima dvema ekipama ostala enaka, torej napadati na vso moč, a žoga spet ni hotela za hrbet nasprotnikovega vratarja. Pomanjkanje športne sreče je načelo samozavest in vnemo igralcev iz Ljutomera, kar se je odražalo na rezultatih s končnim 4. mestom. Ekipo je spremljal in s koristnimi napotki, ki jih igralci niso najbolj upoštevali, vodil Aleksander Gracin.

Končni vrstni red:

1. mesto OŠ Murska Sobota I                           3. mesto OŠ Prežihovega Voranca Bistrica

2. mesto OŠ Gornja Radgona                           4. mesto OŠ Ivana Cankarja Ljutomer

Vsem nastopajočim čestitamo za kakovosten nogomet, za naše učence, ki kljub dobri igri niso uspeli uresničiti željenega rezultata, pa verjamemo, da se jim bo to nekoč obrestovalo. Narava športa je namreč takšna, da je odvisna od številnih odločujočih dejavnikov, na katere ne moremo vplivati, med njimi sta tudi športna sreča in dnevna forma.