Področno za ml. in st. učence/ke

Le pet dni po občinskem tekmovanju je v popoldanskih urah v Murski Soboti potekalo področno tekmovanje v atletiki za starejše in mlajše učence/ke. Na tekmovanju, na katerem so se dopoldan najprej pomerili srednješolci, so se zbrali učenci/ke iz različnih šol Pomurja. V polnem avtobusu učencev iz OŠ Stročja Vas, Cezanjevci, Veržej in Ljutomer, iz slednje šole je nastopilo natanko 19 tekmovalcev in jih bodrilo tudi nekaj navijačev, je bilo opazno, da so učenci ciljno naravnani in odločeni napasti najvišja mesta. Tik pred nastopi sta pri posameznikih zavladali strahospoštovanje in negotovost pred neznanim, a sta kmalu po startu izginili v željo tekmovanja z vrstniki. Naša šola je po koncu tekmovanja osvojila eno zlato, bronasto in srebrno kolajno. Učence so spremljali Slavko Voršič, Aleksander Gracin in Jan Filipič.

Rezultati tekmovanja

Čestitke vsem tekmovalcem, saj je že uvrstitev na področno tekmovanje za učence brez vrhunskega treninga atletike velik dosežek. Skupaj z našimi dobitniki kolajn pa upamo, da se bodo uvrstili na državno tekmovanje, ki bo 5. junija v Kopru.