Občinsko za st. in ml. učence/ke

Kot ponavadi je mesec maj namenjen vsebinam atletike. Zato se je v sredo, 6.5.2014, na ljutomerskem stadionu odvijalo medobčinsko tekmovanje v kraljici športa, kot tudi drugače označujemo atletiko. Takšna tekmovanja so za učence še posebej zanimiva in drugačna, kajti nastopajo individualno in njihov končni rezultat pogojujejo lastne sposobnosti, cilji, želje, znanje in nenazadnje tudi športna sreča. Po številu udeleženih tekmovalcev, zbralo se jih je 154, je to največje šolsko tekmovanje na območju Prlekije, kjer je med drugim poudarjeno druženje in spoznavanje učencev z vrstniki. Tekmovalci/ke so se v ugodnih vremenskih razmerah pomerili v temeljnih atletskih disciplinah in zastopali različne osnovne šole iz Ljutomera, Veržeja, Male Nedelje, Stročje Vasi, Cezanjevcev in Križevcev. Domači učenci se lahko pohvalijo s številnimi stopničkami na tekmovalnem odru, lepo bero dosežkov pa so dopolnili tudi z ostalimi pohvale vrednimi rezultati. Za nasvete, napotke in motivacijo med nastopom so poskrbeli mentorji Slavko Voršič, Aleksander Gracin in Jan Filipič. Najboljša dva tekmovalca iz vsake discipline sta si zagotovila nastop na kmalu prihajajočem področnem tekmovanju v Murski Soboti.

Čestitke vsem učencem za trud in borbo do zadnjega atoma moči.